Facebook
Twitter
Instagram
Linkedin
Youtube
Google+
  info@evvabturizm.com Evvab Turizm Bir FanGrup İştirakidir
 
YURT DIŞI TURLAR
•   Bosna Hersek Turları •   Balkan Turları (Uzun) •   Dubai Turu •   Endülüs & Madrid Turu •   Özbekistan Turları •   İspanya (Endülüs) Turları •   Güney Afrika •   KLASİK KENYA SAFARİ •   Bangkok & Phuket •   Alplerin Gölgesinde 5 Ülke •   Kudüs Turu •   OSMANLI TURU
 
Diğer Turlarımız
•   YURT İÇİ TURLAR (İSTANBUL ÇIKIŞLI)
•   YURT DIŞI TURLAR
•   YURT İÇİ TURLAR (KONYA ÇIKIŞLI)
 
YURT DIŞI TURLAR   -   KLASİK KENYA SAFARİ
  Tarih : 04 - 10 Mart 2017
  Konaklama : 7 Gece Konaklama
  Gün/Gece : 8 Gün / 7 Gece
  8.252 TL
 
1. GÜN İSTANBUL - NAİROBİ

04.03.2017 Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme Uçakta…


2. GÜN NAİROBİ – NAKURU GÖLÜ

05.03.2017 Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz ve kısa bir dinlenme için The Boma Hotel'e transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Kahvaltınızın ardından Nakuru Gölü Milli Parkına doğru yola çıkıyor ve yaklaşık 3 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyorsunuz. Öğlen yemeğinizi, aynı zamanda geceleyeceğiniz Lake Nakuru Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölü Milli Parkında ilk safarinizi yapıyorsunuz.
Nakuru Gölü, evsahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar. Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor göülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge’da olacaktır.


3. GÜN NAKURU – NAIVASHA GÖLÜ

06.03.2017 Kahvaltınız sonrasında otelinizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyorsunuz. 2,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelinize ulaşıyor ve öğle yemeğiniz alıyorsunuz. Yemek sonrası 1-2 saat otelinizde dinlendikten sonra dilerseniz Naivasha Gölünde Tekne Turuna (ekstra) katılabilirsiniz.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.


4. GÜN NAİVASHA – MASAI MARA

07.03.2017 Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyorsunuz. Öğle yemeğinizi Mara Leisure Camp’de alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır. Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…
Konaklama tam pansiyon bazında Mara Leisure Camp’de olacaktır.


5. GÜN MASAİ MARA’DA SAFARİ

08.03.2017 Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz.
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.
Konaklama tam pansiyon bazında Mara Leisure Camp’de olacaktır.


6. GÜN NAİROBİ’YE DÖNÜŞ

09.03.2017 Bu sabah Masai Mara’daki son safarinizi yapıyorsunuz. Kahvaltınız sonrasında otelden çıkış işlemlerinizi tamamlıyor ve öğle yemeğiniz sonrası Nairobi uçuşunuz için piste hareket ediyorsunuz. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrasında Nairobi’ye varıyorsunuz. Nairobi’ye vardıktan sonra araçla yapacağınız kısa bir şehir turunun ardından akşam yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından Nairobi’deki eviniz Stanley Hotel’e dönüyor ve bir gün sonraki uçuşunuz için hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz.


7. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL

10.03.2017 Uçak saatinize bağlı olarak saat 07:30’da resepsiyonda hazır bulunuyor ve Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyorsunuz.. İstanbul uçuşunuz saat 10:30’da. Yaklaşık 7 saatlik uçuşun ardında saat 17:00’de Istanbul'a varıyorsunuz. Hoşgeldiniz...

TARİH ARALIĞI ODA TİPİ GECELEME FİYAT
Unutmayınız
- Rahat Kıyafet ve altı kaygan olmayan ayakkabı (önceden giyilmiş)
- Mevsim şartlarından etkilenmemek için Şapka ve Şemsiye
- Kullanmakta olduğunuz rutin ilaçlarınız
- Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
- Nüfus Cüzdanı
7 Gece Konaklama
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Tüm havalimanı ve Otel transferleri
* Carnivore Restoran’da veda yemeği
* Programdaki yer alan tüm yemekler - Safari Otellerinde tam pansiyon konaklama
* Nairobi’de Sarova Stanley Hotel’de oda-kahvaltı bazında konaklama
* Tüm Safariler-Safariler modifiye edilmiş, üstü açılabilen Safari minibüsleri veya 4x4 Toyota Landcruiser araçlarla yapılmaktadır.
* Tüm Milli Park Giriş Ücretleri, Havalimanı Vergileri,
* İngilizce konuşan Safari Rehberi/Şoför.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yemekler sırasında alınan içecekler
* Programda yazılı olmayan yemekler
* Vize ücretleri (Kenya için vize 50 USD karşılığı giriş sırasında alınabilmektedir.


Ekstra Turlar
* Masai Kabile Ziyareti 50 USD / Kişi başı
* Naivasha Gölünde Tekne Turu 40 USD / Kişi Başı
 
E-Bltene Kayıt Olun   :